Dr. Galip Ağaoğlu 1986 da Musul Üniversitesi Tıp Fakültesini İngilizce olarak tamamladıktan sonra 1992 de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bölümünde başladığı uzmanlık eğitimini 1998 de tamamlamıştır. Dr. Ağaoğlu uzmanlık eğitimini takiben İstanbul da Prof. Dr. Onur Erol yanında bir yıl süre ile Estetik Cerrahi fellowship programını bitirdikten sonra aynı klinikte partner olarak çalışmaya devam etmiştir.

Şubat 2004 te OHIO eyaletinde CLEVENLAND CLINIC FOUNDATION Plastik Cerrahi departmanı Mikrocerrahi bölümünde fellwoship pozisyonuna kabul edilmiş ve bir yıllığına Amerika Birleşik Devletlerine gitmiştir. Bir yıl sonunda Prof. Dr. Maria Siemionow tarafından Dr. Ağaoğlu’nun fellowship pozisyonu bir yıl daha uzatılmışır. Bu iki yıl süre ile özellikle yüz nakli ile ilgili çok sayıda deneysel ve kadavra çalışmalarında bulunmuş ve bu konuda 20 nin üzerinde makalesi bulunmaktadır. Ayrıca aynı şehirde Prof Dr. Bahman Guyuron yanında 4 ay süre ile Klinik gözlemci olarak görev yapmıştır.

2007 de İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana-bilim Dalına Yardımcı Doçent olarak atanmıştır. Aynı yılın Ekim ayında Üniversitelerarası kurul tarafınca Doçent unvanı verilmiştir. 2008 yılında Üniversitedeki görevinden ayrılarak Onep Estetik Plastik Cerrahi Kliniğinde görevine devam etmiştir. Temmuz 2020’den itibaren Koç Üniversitesi Hastanesinde görev yapmaktadır. Haziran 2022 de Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana-bilim Dalına Professör olarak atanmıştır.

Dr. Ağaoğlu 2007 yılında Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Board sınıvını (EBOPRAS) geçmiştir. Ayrıca 2005 yılında ECFMG Amerika Birleşik Devletleri Tıp Yeterlilik Sertifikası ve 2006 yılında USMLE STEP 3 Amerika Birleşik Devletlerin’de Kısıtlanmamış Eyalet Lisansı Belgesini kazanmıştır.

Dr. Ağaoğlu evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce ve arapça bilir. Hobisi Tenis oynamak. Ayrıca Türkiye Tenis federasyonun Ulusal Hakemidir.